O projektu

Projekt realizuje developerská společnost EVT Development s.r.o. ve spolupráci s realitní kanceláří EVT Reality Group s.r.o., která zajiťuje prodej těchto nových bytů.

Nové byty ve Svitavách jsou výhodnou investicí do nemovitostí.

Zahájení výstavby: 2021, dokončení výstavby: 2023.

Novostavba Bytového domu Svitavská se 44 novými byty v šesti obytných podlaží (2.NP – 7.NP) nabízí nadstandardní moderní bydlení v příjemné lokalitě ve městě Svitavy.

Bytový dům je situován blízko historického centra na ulici Svitavská.

Novostavba šestipatrového bytového domu je situována v místě, které má vztah jak k sídlišti Lány, tak k historickému centru – ulice Svitavská, lemující pozemek na východě je jedna z ulic vedoucí do centra od jihu.

V 1. NP jsou navržena garážová stání a společné prostory včetně prostoru pro základní vybavenost (zděné sklepní kóje, místnost pro kola a kočárky).

Součástí stavby jsou parkovací místa v bezprostřední blízkosti domu.

Byty jsou rozvrženy kolem centrální haly se schodištěm a výtahem. Jde o kombinaci menších i větších bytů (1+kk, 2+kk, 3+kk), kde většina bytových jednotek má vlastní balkón a byty v prvním patře nad garážemi terasu.

Aby bylo dosaženo kontrastu architektonického výrazu oproti sousedním objektům, jsou opakovány vždy dvě různé dispozice – lichá a sudá patra se liší. Tím vzniká různorodější nabídka typů bytů.

Stavba bytového domu je řešena jako kombinace železobetonových monolitických a zděných konstrukcí. Zastřešení objektu je navrženo plochou střechou. Střecha nad obytnou částí je navržena jednoplášťová plocha se střešní krytinou v PVC – P fólie. Obvodový plášť budovy je zateplen kontaktním zateplovacím systémem z minerální vlny. Vnější otvorové prvky jsou navrženy z plastových rámů s kvalitními skly.

Jednotlivé byty mají samostatné podružné měření studené a teplé vody.

Byty jsou vytápěny podlahovým topením s podlahovou krytinou - PVC. Společné prostory jsou vytápěny deskovými tělesy. Teplota topné vody je regulována podle venkovní teploty. Systém je doplněn o prostorové termostaty v obytných místnostech. Zdroj tepla je zajištěn z centrální kotelny. Navržena je výměníková stanice pokrývající tepelný příkon pro vytápění, pro nucené větrání a pro potřebu teplé užitkové vody.

Bytové jednotky jsou větrány větrací jednotkou s rekuperací tepla a ohřevem vzduchu. Jednotka je umístěna na střeše objektu. Každá bytová jednotka je osazena samostatným regulátorem variabilního průtoku ovládaným dle čidel a ovladačů pro každý byt samostatně.

Byty jsou zařízeny standardním vybavením vysoké kvality. Součástí standardů jsou kompletní okenní a dveřní výplně, hotové podlahy, hotové malby, instalace vody, obklady, zařizovací předměty v koupelně a WC, v kuchyni připravené instalace pro montáž kuchyňské linky.

Objekt je připraven pro napojení jak kabelového, optického vedení, tak i pro napojení vrchního vedení wifi. V každé bytové jednotce je realizován vnitřní datový rozvod ukončený v bytovém rozvaděči. Datový rozvod umožňuje rozvod telefonního a datového signálu v rámci bytu. Zásuvky jsou instalovány v každé obytné místnosti. Do každého bytu je připraven koaxiální kabel se signálem DVBD programů, VKV rozhlasu v pásmu FM a satelitního signálu. V bytech je osazen domovní telefon.

Ceník družstevní financování BD Svitavská k 1.1.2024
Soubor .docx
89 kB
Ceník BD Svitavská k 1.1.2024
Soubor .pdf
577 kB
Průkaz energetické náročnosti budovy
Soubor .pdf
684 kB